Спортски

Серена Вилијамс после голема борба ја совлада Симона Халеп со 2:1 во сетови и така се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен. Двете тенисерки приредија ...
сите 40 | | | веќе видена

Не престануваа провокациите за Македонија од грчките навивачите. Овој пат провокација до нас испратија навивачите на Олимпијакос. На натпреварот од грчкото ...
сите 3 | | | веќе видена

Екипата на Барселона вчера го победи Леганес во Ла Лига со резултат 3:1, а два од трите погодоците на Каталонците ги постигнаа Меси и Суарез. Меси натпреварот ...
сите 30 | | | веќе видена

Њу Ингланд Петриотс повторно ќе играат во Супербоул финалето. Таму ги однесе веројатно најдобриот НФЛ играч на сите времиња, Том Брејди. Со победата над Канзас ...
сите 10 | | | веќе видена

Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! -Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. -Вест ...
сите 66 | | | веќе видена

Вест Хем бара напаѓач, Арнаутовиќ беше блиску до заминување, но од тоа за сега нема ништо. Сепак, и да остане во тој клуб размислуваат за едно засилување, ...
сите 7 | | | веќе видена

Барселона синоќа го совлада Леганес со 3:1, а првиот гол на гостите го постигна Дембеле, за подоцна малку потешко од очекуваното да заврши Меси. Сепак, во 69. ...
сите 32 | | | веќе видена

Сопругата на Мауро Икарди, Ванда изјави за италијанските медиуми дека аргентинскиот напаѓач сигурно ќе остане во Интер. Претходните денови доста се шпекулираше ...
сите 25 | | | веќе видена

Трансферот на Алваро Мората во редовите на Атлетико Мадрид е само прашање на време, а тоа значи дека летното засилување Желсон Мартинс ќе биде прекуброен во ...
сите 37 | | | веќе видена

ВАР системот повторно е во центарот на вниманието во Шпанија. Откако го навлече гневот на Реал Мадрид, ВАР синоќа повторно создаде полемики во Примера. Синоќа ...
сите 30 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Лацио, Франческо Ачерби синоќа доби црвен картон и со тоа прекина една неверојатна низа. Ачерби играше 90 минути на 148 натпревари по ред во ...
сите 27 | | | веќе видена

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни само три натпревари. Најголемо внимание го привлече натпреварот помеѓу Минесота и Феникс. „Волците“ беа фаворити на ...
сите 118 | | | веќе видена

next