Нова Македонија

Само 15 земји ширум светот располагаат со трите основни национални политики кои помагаат да се гарантира времето и ресурсите кои им се неопходни на родителите ...
сите 13 | | | веќе видена

Јужна Кореја денеска одобри испраќање помош во вредност од осум милиони долари за Северна Кореја, кои ќе бидат префрлени преку агенции на ОН, јави Јонхап.Сеул ...
сите 344 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со aмбасадорката на Народна Република Кина Јин Ликсиан, со која разговараа за ...
сите 98 | | | веќе видена

Ураганот Марија, кој досега однесе 14 животи на Карибите, утрово повторно зајакна во близина на источниот дел на Доминиканската Република, соопшти ...
сите 191 | | | веќе видена

Пратеникот на грчката опозициска Нова демократија Јоргос Кумуцакос, кој е одговорен за надворешна политика во партијата, остро го нападна министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Петар Ставридис Денес во 17 часот, од пред Владата на Република Македонија ќе тргне мировен марш за чист воздух. По тој повод, разговаравме со Божидар Јововиќ, ...
сите 108 | | | веќе видена

Рекорден број од 29 држави меѓу кои Кина, Иран и Саудиска Арабија минатата година им се одмаздувале на граѓаните кои соработувале во Обединетите нации, објави ...
сите 16 | | | веќе видена

Профеорката по современ танц Рисима Рисимкин од 20-ти до 24 септември присуствува на фестивалот „Silk road festival" во Сиан, Кина, каде што е поканета како ...
сите 26 | | | веќе видена

Клопчето околу истрагата на специјалниот јавен обвинител Роберт Мјулер за наводната улога на Русија во фалсификување на претседателските избори во САД започна ...
сите 25 | | | веќе видена

Во светот недостигаат ефикасни антибиотици поради зголемената отпорност на болестите на лекови, соопшти Светската здравствена организација (СЗО).СЗО ...
сите 25 | | | веќе видена

next