Нова Македонија

Биткоинот продолжи да расте и ги надокнади речиси сите загуби од петокот, кога криптовалутата „потона” за повеќе од осум проценти. Во петокот, најпознатата ...
сите 16 | | | веќе видена

Турските власти побараа апсење на 249 вработени во Министерството за надворешни работи, под сомнение дека се поврзани со мрежата на свештеникот Фејтула Ѓулен ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и заменик министерот за култура Владимир Лазовски, беа претставници на Владата кои вчера со граѓаните ...
сите 421 | | | веќе видена

Во многу градови во Србија вчера, во попладневните часови, паѓаше силен дожд, а потоа и град со големина на лешник. Во Белград, бурите започнаа околу 19,40 ...
сите 23 | | | веќе видена

Не, не плашете се, не станува збор за избори кај нас. Додека да дојде до оние редовните ќе се изнаслушаме за „метли“, ќе ни фрлаат прашина в очи, ќе сеириме за ...
сите 2 | | | веќе видена

Како резултат на интензивните мерки од страна на САД врз кинеските технолошки компании, „Гугл“ ја повлече лиценцата за користење на оперативниот систем Андроид ...
сите 25 | | | веќе видена

next