Нова Македонија

Европската унија (ЕУ) треба да го блокира увозот на говедско месо од Бразил и да размисли за суспендирање на увозот на соја од таа земја, со цел да се изврши ...
сите 7 | | | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Росоман е нормализиран околу 23 часот, информира АМСМ. Тој беше во прекин поради шумски пожар над каменоломот на ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за денеска во 13 часот ја закажа седницата за разрешување на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Мандатот ...
сите 333 | | | веќе видена

Властите на Сан Франциско сакаат да ги дефинираат како терористи сите што не се согласуваат со нив во однос на контролата на оружјето Џим Герахти Живееме во ...
сите 6 | | | веќе видена

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 16 | | | веќе видена

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ќе остане во притвор сѐ додека не се разгледа барањето за негова екстрадиција во САД. Ваква одлука донесе судот во ...
сите 20 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против ДПТУ „Булмак 2016“ ДООЕЛ Пробиштип и А.В. (38) од с.Турско Рудари, пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 94 | | | веќе видена

Шест месеци откако вооружен напаѓач уби 51 лице во две џамии во Крајстчрч, владата на Нов Зеланд планира дополнителни ограничувања на поседувањето на оружје. ...
сите 16 | | | веќе видена

next