Нова Македонија

Му се извинувам и на премиерот и на сите загрозени таа вечер во Собранието на 27 април 2017 година. Бев изманипулиран, сите знаеме како се најдовме таму. Јас ...
сите 22 | | | веќе видена

Од зголемувањето на нивото на морињата и океаните можно е да бидат погодени трипати поголем број луѓе во периодот на овој век, отколку што претходно се ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, на денешната прес конференција се осврна на последната мерка што МИОА во координација ...
сите 38 | | | веќе видена

Оставката на боливискиот претседател Ево Моралес, последниот од лидерите од „розовата плима“ која ја зафати Латинска Америка пред две децении, вчера ги ...
сите 230 | | | веќе видена

Архитектите сакаат да се гледаат себеси како општествено корисни личности со добри намери. Архитектурата како професија се стреми да привлече луѓе што имаат ...
сите 36 | | | веќе видена

„Меѓу срцето и умот“ е насловен концертот на кој ќе настапи исклучителниот руски виолинист Вадим Глузман, кој важи за еден од најдобрите инструменталисти на ...
сите 14 | | | веќе видена

Загреб – Во Хрватска првпат се остварени повеќе од 20 милиони туристички посети во една туристичка година, а првпат е надминат и бројот од 107 милиони ...
сите 408 | | | веќе видена

Здружението за одгледување на медицински канабис „Макканабис“ бара итно враќање на предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции, ...
сите 22 | | | веќе видена

Франција до крајот на годината ќе го ратификува Протоколот за членството во НАТО, изјави францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние. Тој одговарајќи на ...
сите 717 | | | веќе видена

Изборите во Шпанија се одвиваа главно без инциденти, а исто така имаше и неколку интересни случки за време на гласањето. Еден службеник од Сорија на гласањето ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешнен возач во „Дурмотурс“ денеска негираше се што кажал пред јавниот обвинител пред неколку месеци, појавувајќи се како сведок на рочиштето за несреќата ...
сите 71 | | | веќе видена

Истекува рокот за исплата на К15 Исплатата на регресот за годишен одмор воспоставена со Општиот колективен договор (ОКД) за приватниот сектор од областа на ...
сите 28 | | | веќе видена

Скопје годинава одбележува значаен јубилеј од својата историја. На 13 ноември се навршуваат 75 години од ослободувањето на градот. Пред 75 години, Скопје било ...
сите 58 | | | веќе видена

Спротивставувањето на почетокот на пристапни преговори за Северна Македонија и Албанија е стратегиска грешка и ги поткопува авторитетот и кредибилитетот на ЕУ, ...
сите 541 | | | веќе видена

next