Нова Македонија

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 181 | | | веќе видена

Додека Канскиот филмски фестивал синоќа се подготвуваше да слави во чест на Ален Делон, добитникот на наградата за животно дело, Санд ван Рој, актерката која ...
сите 15 | | | веќе видена

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа која што се случи попладнево на магистралниот пат Кичево – Охрид. Како што изјавија за Макфакс од ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Женева се подготвуваат да воведат казни за оние возачи чии автомобили прават голема бучава. Од женевската градска општина велат дека ваквите возачи ќе бидат ...
сите 23 | | | веќе видена

Украинскиот претседател во заминување, Петро Порошенко, денеска го напушта претседателскиот кабинет, откако загуби на изборите од страна на комичарот Владимир ...
сите 82 | | | веќе видена

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири универзитети кои нудат ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека ...
сите 240 | | | веќе видена

Имотот на Џулијан Асанж од времето кога тој живееше во амбасадата на Еквадор во Лондон ќе им биде предаден на американските обвинители, соопштија денеска од ...
сите 44 | | | веќе видена

Германските медиуми во петокот објавија видео-снимка на која се забележува како австрискиот заменик-канцелар Хајнц Кристијан Штрахе од Партијата на слободата ...
сите 184 | | | веќе видена

За време на сириската граѓанска војна во 2014 година, Исламска држава (ИД), наводно, успеала под своја контрола да преземе локација во сириската пустина, која ...
сите 2 | | | веќе видена

next