Нова Македонија

Откако вчера 287.000 лица протестираа во Франција поради покачувањето на цените на горивото, автопатиштата во земјата утрово, во знак на протест, се блокирани ...
сите 91 | | | веќе видена

Сериозни инциденти се случија доцна синоќа, по завршувањето на протестниот марш во Атина за одбелeжувањето на 45 годишнината од бунтот против воената хунта. ...
сите 44 | | | веќе видена

Селекторот на Германија Јоаким Лев повика на смиреност, откако стана јасно дека Бундестимот ќе испадне од елитната дивизија во Лигата на нациите. Германците ја ...
сите 36 | | | веќе видена

Педесет годишна жена загина, а најмалку 227 се повредени, од кои шестмина се во тешка состојба, на синоќешните протести во Франција, организирани против ...
сите 91 | | | веќе видена

Админстрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се пдоготвува да го обвини Иран за кршење на Меѓунардониот договор за забрана на производство и ...
сите 53 | | | веќе видена

Кина и Русија денеска на Самитот на Организацијата за Азиско-пацифичка економска соработка (АПЕК), што се одржува во Папуа Нова Гвинеја, предупредија дека на ...
сите 21 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета се надева дека Белград и Приштина ќе постигнат договор на „добар и одржлив начин“, кој би придионел за зајакнување на ...
сите 48 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен првак Вардар втор пат за само шест дена загуби од Барселона, во тековното издание од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ вечерва ...
сите 65 | | | веќе видена

Гласот на Елвис Присли одекна синоќа во Белата куќа, кога за време на церемонија на врачување на „Медалот на слободата“ беше пуштена неговата песната „How ...
сите 108 | | | веќе видена

Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги треба да им дадат објаснување на САД за својата постапка, изјави американскиот потпретседател Мајк Пенс. – САД се ...
сите 144 | | | веќе видена

next