Нова Македонија

Делегација на Парламентарното собрание на Советот на Европа заедно со набљудувачите од Парламентарното собрание на ОБСЕ и Канцеларијата за демократски ...
сите 124 | | | веќе видена

Корисниците од булеварот „Босна и Херцеговина“ во Општина Бутел утре од 9.00 часот ќе останат без вода за пиење поради рекoнструкција на водоводната мрежа со ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал во СЈО и ...
сите 68 | | | веќе видена

Оскаровецот „Боемска рапсодија“ досега заработи 830 милиони долари на меѓународниот пазар и 71 милион долари од домашната, британска публика. Филмот стана ...
сите 4 | | | веќе видена

Компаниите „Парамоунт пикчерс“ и „Никелодеон мувис“ ја претставија најновата анимирана авантура, што ја оживува фантазијата и го разигрува новиот и посебен ...
сите 24 | | | веќе видена

Александра Ацеска, уметница „Близнакот“ (Дидимус) е наслов на тематската изложба на уметницата Александра Ацеска, што ќе биде отворена вечерва од 20 часот, во ...
сите 21 | | | веќе видена

Фановите на видеоиграта „Витези на старата република“ посакуваат филм уште откога излезе оваа видеоигра во 2003 година. Многумина веруваат дека креаторите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Но како и секој друг режисер, ниту Тим Бартон не е имун на остри критики, особено кога станува збор за „Дамбо“, еден од најемотивните цртани филмови на „Дизни“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Во чест на филмот „Втора шанса“ на режисерката Марија Џиџева, што го отвори 22-то издание на „Скопје филм фестивал“ во Младинскиот културен центар се одржа ...
сите 23 | | | веќе видена

Од 13 април до денеска во државава се регистирани 121 заболен од мали сипаници (лабораториски потврдени или поврзани со епидемиолошка врска), што е за пет ...
сите 210 | | | веќе видена

Денеска во седиштето на Регионалната комора во Кичево, во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, се одржа презентација на Инструментот на ...
сите 32 | | | веќе видена

next