Нова Македонија

Македонија го избегна првиот поголем бран на хонгконшкиот грип зимата 1968 година, но веќе во декември една година подоцна се случува сегашното сценарио со ...
сите 89 | | | веќе видена

И покрај „длабоката држава“ во Македонија, ние сакаме зближување со Бугарија, Гоце Делчев нè обединува, вели лидерот на ВМРО-Народна партија, Љубчо ...
сите 54 | | | веќе видена

БИТОЛА Улицата Партизанска, која ја поврзува Нова Битола со градот и која важи за една од најфреквентните, деновиве доби целосно нова фекална и атмосферска ...
сите 19 | | | веќе видена

ЈП Водовод и канализација – Скопје со цел зголемена информираност на јавноста за спроведените оперативни активности го објавува месечниот извештај за ...
сите 48 | | | веќе видена

КИЧЕВО Новата спортска сала што почна да се гради во дворот на училиштето „Фаик Коница“ во селото Грешница кон средината на јуни, напредува со планираната ...
сите 27 | | | веќе видена

Постојат осум видови потерници, од кои седум се означени со одредена боја во зависност од целта за која се издаваат. Па, така, постојат црвена, сина, зелена, ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, изјави дека не е заинтересиран за европска суперлига по извештаите дека некои елитни ...
сите 38 | | | веќе видена

ФУДБАЛ – РАНГ-ЛИСТА НА ФИФА ЗА ОКТОМВРИ Македонската репрезентација го забележа највисокиот пласман годинава на ранг-листата на Светската фудбалска федерација ...
сите 58 | | | веќе видена

Се очекува натпреварот Барселона – Реал да го гледаат над 650 милиони гледачи низ светот, што го прави еден од најгледаните фудбалски настани, на исто рамниште ...
сите 339 | | | веќе видена

Владата синоќа на седница утврди предлог-закон за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза предизвикана од вирусот ...
сите 245 | | | веќе видена

next