Нова Македонија

Во воздухот нема отровни супстанци, покажаа анализите на штипскиот универзитет, по истекувањето во фабриката „Охис“. Траги на метил акрилат мономер биле ...
сите 111 | | | веќе видена

Пишува: Блаже Миневски Премиерот на Бугарија, габаритниот Бојко Борисов, оној што смета дека Македонците и Бугарите се „братски хора, с’шти народ“, пред ...
сите 5 | | | веќе видена

Победата на партијата на Педро Санчез на изборите во Шпанија е засенета од брзиот подем на младата крајно десничарската партија Вокс, како и од протестите во ...
сите 36 | | | веќе видена

Мадрид – Шпанските граѓани вчера гласаа на парламентарните избори, кои беа четврти избори во изминатите четири години. Со предизборната кампања доминираа ...
сите 64 | | | веќе видена

Антивладините демонстранти што протестираат против резултатите од контроверзните претседателски избори, на кои победи актуелниот шеф на државата Ево Моралес, ...
сите 241 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера преку Твитер побара од Иран да го врати во САД поранешниот агент на Федерално истражно биро (ФБИ), Роберт ...
сите 57 | | | веќе видена

Во кумановската полиција, вчера во попладневните часови било пријавено дека на улицата „11 Октомври“, градежни работници пронашле рачна бомба од Втората ...
сите 268 | | | веќе видена

„Алкалоид АД Скопје“ од 5 до 7 ноември годинава настапи како излагач на најголемиот саем на фармацевтската индустрија во светот: „ЦПхИ“ (CPhI – Convention on ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за случајот „Монструм“, поради отсуство на поротничка која имала смртен случај во семејството. Судијата Огнен ...
сите 41 | | | веќе видена

Баерн го доби и шестото дерби по ред во Бундес-лигата дома против Борусија, во меч во кој Левандовски постави два голгетерски рекорда, а Милер стана првиот ...
сите 36 | | | веќе видена

next