Нова Македонија

Грчкиот Врховен суд денеска реши дека бегалците што сега се наоѓаат во Грција, можат да бидат вратени во Турција, согласно договор што минатата година беше ...
сите 9 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон денеска изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун „ги става на тест“ најсилните санкции кои некогаш ги ...
сите 209 | | | веќе видена

Новозеланѓаните утре ќе гласаат за нов состав на Парламентот, а изборите би можеле да донесат промена во монетарната политика и трговија, како и отвореност кон ...
сите 5 | | | веќе видена

Комисијата за заштита од дискриминација, по примена информација дека на ученици во основно училиште во Охрид делумно им било скратено правото на образование ...
сите 50 | | | веќе видена

Иранската армија денеска на воена парада во Техеран промовираше нова балистичка ракета со дострел до 2.000 километри.Како што соопшти командантот на ...
сите 76 | | | веќе видена

Тужбата на партијата Алијанса на Албанците на Зијадин Села против решението на Државната изборна комисија (ДИК), за избор на листа на кандидати за избор на ...
сите 7 | | | веќе видена

Амбасадорот на Велика Британија во Приштина, Руери О'Конел изјави дека не гледа никаква закана во трансформацијата на Косовските безбедносни сили во војска на ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за ...
сите 249 | | | веќе видена

Женската ракометна репрезентација на Македонија го загуби првиот натпревар на турнирот во Турција.Македонија денеска загуби со 26-30 од првата турска ...
сите 49 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја критикуваше одлуката на Фејсбук за промена на условите за плаќање на нарачаните политички реклами во момент, ...
сите 19 | | | веќе видена

Согласно роковникот за изборни дејствија, од понеделник, 25 септември, почнува изборната кампања за Локалните избори. Агенцијата за аудио и аудиовизуелни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за здравство Арбен Таравари денес ја посети Oпштата болница во Кичево, при што се запозна со условите во кои граѓаните на Општина Кичево ги добиваат ...
сите 60 | | | веќе видена

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ...
сите 249 | | | веќе видена

Аудио-записите од прислушуваните разговори можат да се користат како доказ во предметната кривична постапка во случајот „Триста“, откако, одлучи Кривичниот ...
сите 30 | | | веќе видена

Стечајните работници опфатени со новиот Закон за материјално обезбедување на невработени лица поради приватизација на претпријатијата со доминантна сопственост ...
сите 124 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа донесе решение да ги запре одлуките за организирање локални референдуми во општините за мигрантите на денот на ...
сите 97 | | | веќе видена

next