Нова Македонија

Европската Унија не сака да ја казни Велика Британија, туку главниот преговарач на ЕУ за Брегзит, Мишел Барние има за цел да постигне договор кој ќе биде од ...
сите 270 | | | веќе видена

Портпаролот на унгарската Влада, Золтан Ковач не може ниту да ја потврди, ниту, пак, да ја демантира објавата на фејсбук-профилот на поранешниот македонски ...
сите 304 | | | веќе видена

Во оваа држава точно се знае кога Министерството за внатрешни работи може да се активира. Во тој момент кога ќе добие налог од надлежен Суд. Се останато би ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот претседателот на регионалната Влада на шпанската покраина Каталонија, Артур Мас осуден е да плати казна од 4,9 милиони евра, колку што се потрошени ...
сите 12 | | | веќе видена

Народната банка на Република Македонија, во соработка со експерти од Европската централна банка и Европскиот систем на централни банки, денеска организираше ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно своите надлежности и во координација со надлежните институции во земјава шпоставува со цел да се ...
сите 805 | | | веќе видена

Бројот на државјани на земјите членки на Европската унија кои работат во Велика Британија, од минатата година заклучно со септември, е намален за 132.000 на ...
сите 11 | | | веќе видена

Локалната самоуправа на Кочани обезбеди над 30,5 милиони денари за реализација на проектот „Планински велосипедски рај“ што ќе се реализира на Осоговските ...
сите 15 | | | веќе видена

За Возарци е неприфатлив предлогот цинкарница да се гради близу селото, реагира Зоран Силјанов, претседател на месната заедница. Во изјава за МИА, тој ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека во собраниска процедура се измените на Законот за здравствена заштита за преземање во јавно здравство, на медицинските ...
сите 70 | | | веќе видена

Групи од Велика Британија кои ги застапуват правата на работниците се загрижени што шведската компанија „Биохекс“ понуди да имплантира чипови на работници во ...
сите 3 | | | веќе видена

Не може судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк“ од самиот почеток на подигање на ...
сите 58 | | | веќе видена

next