Нова Македонија

Четири лица се приведени од полицијата откако вчеравечер при претрес на паркиран автомобил се пронајдени различни видови дрога, информираа од СВР Тетово. ...
сите 39 | | | веќе видена

Она што е симптоматично во новата серија најавувана како семејна сага, која почна да се емитува на Канал 5, е дека дејството се одвива во историски период од ...
сите 62 | | | веќе видена

Македонија во своето блиско минато не памети автобуска сообраќајна несреќа како онаа што се случи завчера на автопатот Скопје – Тетово, кога преполн автобус на ...
сите 13 | | | веќе видена

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи на Министерството за внатрешни работи, го заврши увидот на местото ...
сите 228 | | | веќе видена

По несреќата, во јавноста веднаш проструија неколку верзии за тоа што би било можна причина за кобниот настан. Се шпекулираше со наводен инфаркт на возачот ...
сите 2 | | | веќе видена

Компанијата „Ербас“ ќе го прекине производството на моделот „А380“, со што ќе го повлече од светскиот пазар својот легендарен „суперџамбоџет“. Европскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Печат со новото име Република Северна Македонија почна да се става во пасошите при влез или излез од државата на граничните премини, согласно спроведувањето на ...
сите 71 | | | веќе видена

Согласно Роковникот на Државната изборна комисија за претстојните претседателски избори, Министерството за информатичко општество и администрација до ...
сите 47 | | | веќе видена

Во осиромашената Венецуела милиони гладуваат секојдневно, додека други не можат да дојдат до здравствена нега поради недостигот на медицински залихи, па така ...
сите 112 | | | веќе видена

Во оглас објавен во Службен весник, Министерството за цивилна заштита на Грција, бара лица со познавање на македонски јазик за вработување во грчката ...
сите 13 | | | веќе видена

next