Нова Македонија

Шпаркасе Банка Македонија на денешната прес-конференција ги додели првите кредити за старт-ап компаниите што учествуваа во првиот циклус од програмата „Чекор ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша целосно помилување за поранешниот медиумски тајкун, Конрад Блек, кој во 2017 година беше осуден за измама и ...
сите 60 | | | веќе видена

Апелацискиот суд денеска и утре Скопје ќе решава по жалбите на 33-та осудени лица за крвавата престрелка во кумановско Диво Насеље. Основниот суд Скопје 1 од 2 ...
сите 114 | | | веќе видена

Поголемиот дел од парите што беа ветени од донатори за обнова на Богородичната црква допрва треба да бидат уплатени, изјавил парискиот надбискуп Мишел Опети. ...
сите 20 | | | веќе видена

САД играат „многу опасна игра“ во обидите да го вовлечат Иран во непотребна војна, изјави Хамид Баеидинеџад, амбасадорот на Иран во Велика Британија, јавува ...
сите 159 | | | веќе видена

Фејсбук изјави дека денес ќе бидат објавени новите рестрикции за користењето на алатката за снимањето во живо, по нападот на џамиите во Нов Зеланд во кој беа ...
сите 30 | | | веќе видена

Даночните истражни органи денеска извршија претреси во германски банки и приватни простории во повеќе градови во рамките на истрагата за случајот „Панама ...
сите 13 | | | веќе видена

Лидерите на суданската војска информираа дека постигнале договор со опозициската алијанса за тригодишен транзициски период, во кој земјата полека ќе ја презема ...
сите 4 | | | веќе видена

Лет од Лос Анџелес прелетал во опасна близина на планински врв во височина од 1737,36 метри, откако контролорот на летот го помешал десно со лево при давањето ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, со свое обраќање утре ќе ја отвори меѓународната конференција посветена на европските интеграции, која по ...
сите 20 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека е оправдано граѓаните со закон да се обврзат на вакцинација против болести чие спречување е во интерес на ...
сите 132 | | | веќе видена

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На ...
сите 309 | | | веќе видена

Работната посета на Берлин, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја продолжи со учество на настан коорганизиран од страна на парламентарните групи ...
сите 11 | | | веќе видена

Обложувачниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во ...
сите 320 | | | веќе видена

next