Нова Македонија

Кандидатите за претседател на Републиката, до Државната изборна комисија треба да ги поднесат кандидатурите најдоцна до 21 март, а изборната кампања треба да ...
сите 229 | | | веќе видена

Протестот на опозицијата во Белград заврши вечерва околу 18 часот со обраќање на лидерот на Двери, Бошко Обрадовиќ кој рече дека бараат до утре до 15 часот да ...
сите 223 | | | веќе видена

Мотоциклистот А.Д. (30) од Скопје загина при директен судир со комбе што се случи попладнево околу 16 часот на автопатот Градско – Велес, после наплатната ...
сите 71 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја напушти зградата на Претседателството денеска по 16 часот, јави дописникот на МИА од Белград. Голем број од ...
сите 223 | | | веќе видена

Компанијата „Гугл“ ги отфрли наводите на американскиот претседателот дека оваа компанија помага на Кина и нејзината армија, јави денеска „Ен-би-си Њуз“. – Ние ...
сите 30 | | | веќе видена

Апелациски суд на САД утврди дека граѓаните имаат право да покажат среден прст на полиција како израз на нивното право на слобода на говорот, јави радиото ...
сите 12 | | | веќе видена

Воениот синдикат на Србија денеска објави дека за инцидентот во РТС се одговорни и власта и опозицијата, и дека ниту еден од учесниците во мировниот протест не ...
сите 36 | | | веќе видена

Јас сум еден од ретките Мохиканци кои собрале храброст да одржат концерт во СРЦ „Борис Трајквоски“, рече Владо Јаневски на прес-конференцијата на која го ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерите на Сојузот за Србија, чии приврзаници денеска ги блокираа сите влезови на зградата на Претседателството, побараа заминување на актуелната власт, итно ...
сите 17 | | | веќе видена

Српскиот перетседател Александар Вучиќ изјави дека државата не толерира насилство и истакна дека ќе одговараат сите кои учествувале во насилствата за време на ...
сите 223 | | | веќе видена

Неколку стотина демонстранти го нападнаа кордонот на Жандармеријата, која не дозволува камионот, од кој се слуша обраќањето на српскиот претседател Александар ...
сите 223 | | | веќе видена

Демонстрантите кои се собрани пред Претседателството на Србија, каде шефот на државата моментно одржува прес-конференција, ја пробија заштитната ограда и ...
сите 223 | | | веќе видена

Можностите за вработување и за соработка со локалното население и претприемачи беше во фокусот на неформалната информативна средба што се одржа во селото ...
сите 18 | | | веќе видена

next