Нова Македонија

Триесет и шестгодишен државјанин на Албанија починал откако врз него паднало дрво во атарот на струшкото село Франгово. Б.Х. во моментот на несреќата собирал ...
сите 54 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц изјави денеска дека партнерите на Велика Британија во Европската унија би требало да направат сė што е во нивна моќ да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Македонската репрезентација би можела за две места да ја подобри својата позиција на септемвриската ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), според ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи нагласи дека западните сојузници на Косово не можеле до денес да ја убедат Србија да ја признае независноста на Косово. Тие ...
сите 158 | | | веќе видена

Ќе направам сė за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос повторувајќи го ...
сите 142 | | | веќе видена

Градот Скопје го започна годинашното одбележување на Европската недела на мобилност 2018, а во рамките на овој настан за граѓаните ќе понуди низа активности ...
сите 51 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис претпладнево пристигна во Владата на средба со премиерот Зоран Заев и вицепремиерката и министер за одбрана ...
сите 230 | | | веќе видена

next