Нова Македонија

Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Високите температури, невообичаени за овој период од годината, негативно влијаат врз земјоделството. Површинскиот слој на почвата нема доволно влага, сеидбата ...
сите 7 | | | веќе видена

Венецуела засилува свое присуство на границата со Колумбија по убиството на тројца војници во текот на викендот, изјави министерот за одбрана Владимир Падрино. ...
сите 13 | | | веќе видена

Германија треба да издвои милијарди евра, со кои ќе обезбеди план за развој во областа на вештачката интелигенција (ВИ), инаку ризикува да заостане зад САД и ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека најверојатно нема да има средба со рускиот претседател Владимир Путин во Париз оваа недела за време на ...
сите 178 | | | веќе видена

Шефот на германската служба за внатрешна безбедност Ханс-Георг Масен ќе мора да замине во предвремена пензија поради политички говор што го одржал зад ...
сите 10 | | | веќе видена

next