Нова Македонија

На авионот на индонезиската компанија „Лајон ер“(Lion air), кој минатата недела се урна во Јаванското Море, му бил заменет важен сензор само еден ден пред ...
сите 14 | | | веќе видена

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање поставени во скопскиот регион покажуваат загадување на воздухот што според мерењата ...
сите 73 | | | веќе видена

Објавен ќе биде трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овојпат со олеснети критериуми, одлучи Владата. Владиниот портпарол Миле Бошњаковски ...
сите 18 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска со мнозинство гласови „за“ го прифати барањето на судот и му препорача на Собранието ...
сите 494 | | | веќе видена

Лажна била тревогата за постоењето на бомба во куфер на главната железничка станица во Барселона, поради што утрово два воза беа евакуирани. При скенирање на ...
сите 11 | | | веќе видена

Црковен претставник во Камерун изјави дека киднаперите ослободиле 79 ученици, но во заточеништво се уште се двајца од вработените во училиштето. Модераторот на ...
сите 8 | | | веќе видена

next