Нова Македонија

Претседателите на Хондурас, Хуан Орландо Хернандез и на Гватемала, Џими Моралес, кои се под силен притисок од администрацијата на Трамп во врска со ...
сите 30 | | | веќе видена

Човек може да се исправи по многу внатрешни пожари и потреси, но се чини невозможно кога се ампутирани неговата надеж и достоинство. Кога ерозијата го однела ...
| | веќе видена

Управниот одбор на Стопанската комора на Македонија денеска ќе одржи вонредна седница за најавеното прогресивно оданочување и ефектот од оваа мерка врз ...
сите 116 | | | веќе видена

Руски авион Су-27 вчера пресретна извидувачки авион на американската морнарица „Локид“ ЕП-3Е во меѓународниот воздушен простор над Црно Море, соопшти денеска ...
сите 7 | | | веќе видена

Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од поетот Јовица Тасевски–Етернијан во препев на англиски јазик од ...
сите 3 | | | веќе видена

Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Високите температури, невообичаени за овој период од годината, негативно влијаат врз земјоделството. Површинскиот слој на почвата нема доволно влага, сеидбата ...
сите 190 | | | веќе видена

next