Нова Македонија

Новата американска амбасадорка Кејт Мери Бирнс вчера пристигна во Македонија придружувана од нејзиниот сопруг капетан Скот Гајџ. Taa го почна првиот работен ...
сите 90 | | | веќе видена

Технолошките гиганти „Амазон“ и „Мајкрософт“ се борат за договорот вреден десет милијарди долари од Пентагон, предвиден за проектот за создавање на првиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Во изминатиот период, светските медиуми ги наполнија своите страници за дипломатското несогласување и критиките на американскиот претседател Доналд Трамп за ...
сите 2 | | | веќе видена

Британската влада изрази целосна поддршка за својот амбасадор во САД, Ким Дерок, откако американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не сака повеќе „да ...
сите 50 | | | веќе видена

Конфликтот помеѓу Вашингтон и Пекинг излезе од рамките на трговијата, при што Белата куќа се обидува да ја истисне Кина од глобалната економија. Кинеските ...
сите 4 | | | веќе видена

Годинава кривично се пријавени 37 лица и има 36 случаи во кои се запленети синтетички таблети, екстази, амфетамин и метамфетамин За само шест месеци годинава ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако деклариран противник на ревизионизмот, новоименуваниот шеф на грчката дипломатија Никос Дендиас, како опозиционер, јасно говореше дека не се согласува со ...
сите 3 | | | веќе видена

Јавноста деновиве е сведок на политички компромитирачка ситуација, предизвикана од (не)професионалноста на протоколот во македонската влада, како и од службите ...
сите 125 | | | веќе видена

Апсењето на Џефри Епстајн загрижи многумина од неговите влијателни пријатели, бидејќи озлогласениот „црни тефтер“ и евиденцијата од летовите на приватниот ...
сите 31 | | | веќе видена

next