Нова Македонија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во интервју за Дојче веле изјави дека сите членки на Алијансата се согласуваат дека новиот руски ракетен систем е ...
сите 19 | | | веќе видена

Активностите во економијата се слични како и во вториот квартал годинава, со раст на индустријата и трговијата и негативни остварувања кај градежништвото, ...
сите 24 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВА НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН Светот очигледно не прекинува да се бори против штетните појави во сајбер-просторот, а светските лидери ...
сите 4 | | | веќе видена

Известувачот за Македонија во Европскиот Парламент, Иво Вајгл, вели дека треба да се почекаат официјалните изјави и реакции од страна на унгарските власти пред ...
сите 70 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија, според унгарските закони, може да побара азил врз основа на два услова – ако има статус на лице под ...
сите 31 | | | веќе видена

Бегството на осудениот поранешен македонски премиер Никола Груевски во Унгарија претставува дополнителен предизвик за унгарскиот премиер Виктор Орбан, односно ...
сите 442 | | | веќе видена

Променливо облачно и студено време под влијание на студена воздушна маса од север, најавува УХМР за следните денови. Утре и задутре ќе дува умерен, повремено ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од власта за бегството на Никола Груевски во Унгарија обвинет за случајот „Тенк“. Тие бараат и од ...
сите 93 | | | веќе видена

Поведена е истражна постапка против 21-годишниот жител на Липково кој синоќа, на локалниот пат, возејќи со голема брзина, удрил во двајца пешаци, сопружници, ...
сите 73 | | | веќе видена

next