Нова Македонија

Полицијата затекнала 161 мигрант, кои се обиделе илегално да ја преминат границата од Грција. МВР јави дека акцијата почнала синоќа во 20 часот и траела 12 ...
сите 34 | | | веќе видена

Во голема меѓународна акција против трговијата со малолетници за сексуално искористување, уапсени се 34 лица, додека 36 се уапсени поради други кривични дела, ...
сите 11 | | | веќе видена

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, изјави дека случајот „Рекет“ заслужува итна реакција од надлежните органи, но и дека претставува еден ...
сите 103 | | | веќе видена

Постојат надворешни и внатрешни сили кои перманентно работат на проектот наречен „Република Македонија не смее да влезе во НАТО и ЕУ“, предупредува ...
сите 18 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Интерпол, Албанија е на врвот во однос на сите европски земји со 116 Албанци обвинети за разни кривични дела за кои е распишана ...
сите 18 | | | веќе видена

Европскиот и македонски ракометен шампион, тимот на Вардар со победа над Борац од Бања Лука од 34-30 го започна меѓународен турнир во Требиње, БиХ. Скопските ...
сите 69 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Елизабета Јосифовска потврди дека таа потпишала да му се одобри временска патна исправа на Орце Камчев, осомничен во случајот ...
сите 777 | | | веќе видена

Речиси 1.000 згради се оштетени во земјотресот што го погоди западниот дел од Турција, соопштија властите во земјата. Во областа што вчера ја погоди земјотрес ...
сите 44 | | | веќе видена

Потенцијално опасните турбуленции стануваат се почести на трансатлантските летови, како резултат на промените во воздушните струења поврзани со климатските ...
сите 19 | | | веќе видена

Албанскиот премиер, Еди Рама ги предупреди земјите-членки на ЕУ дека ќе било штетно за регионот ако Македонија ги почне пристапните преговори пред Албанија, ...
сите 117 | | | веќе видена

На ден 7.8.2019 година, со почеток од 12.00 часот, во просториите на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје се одржа официјалното извлекување на добитниците на ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, се огласи на својот профил на Фејсбук по објавувањето на снимките поврзани со случајот „Рекет“ на сајтот на италијанскиот весник „Ла ...
сите 292 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ја известува јавноста дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од обвинителството. – ...
сите 927 | | | веќе видена

next