Нова Македонија

Новата објава на ревидираните резултати за Годишната програма на Министерството за култура предизвика шок и неверување не само кај организаторите на фестивалот ...
| | веќе видена

Косовскиот претседател Косово Хашим Тачи изјави дека Косово ќе одговори директно на секоја закана што може да дојде од Србија, јави дописникот на МИА од ...
сите 16 | | | веќе видена

Шест градоначалници немаат доставено Анкетен лист за имотната состојба и изјава за интерес, изјави денеска претседателката на Државната комисија за спречување ...
сите 78 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов. Како што изјави денеска на ...
сите 78 | | | веќе видена

Во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој официјално по петти пат беше отворен натпреварот за избор на најдобро иновативно решение во сферата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Официјална Москва оценува дека подготовките на Вашингтон да постави оружје во вселената се неодговорни, изјави денеска портпаролката на руското министерство за ...
сите 12 | | | веќе видена

Француските власти денеска ги засилија безбедносните мерки околу верските објекти по нападите на две џамии на Нов Зеланд, во кои загинаа 49 лица, а ранети се ...
сите 18 | | | веќе видена

Франсоа Лафон, советник за евроинтеграции на министерот Бујар Османи Господине Лафон, која функција ја вршите во Македонија? Јас во Република Северна ...
сите 2 | | | веќе видена

Австралискиот сенаторот Фрејзер Анинг го навлече бесот на австралиската и новозеландската јавност поради неговите коментари дека „муслиманските имигранти“ се ...
сите 25 | | | веќе видена

next