Нова Македонија

Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал ...
сите 113 | | | веќе видена

Под мотото „Никој не е над законот“ американски активисти за денеска најавија стотици протести ширум земјата, со барање претседателот Доналд Трамп да не ја ...
сите 49 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ги посетија семејствата кои се сместени во привремени живеалишта во ...
сите 34 | | | веќе видена

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, ...
сите 494 | | | веќе видена

Шпанската полиција спречила планиран напад врз шпанскиот премиер Педро Санчез, јави ДПА. Каталонската полиција објави денеска на Твитер дека уапсила човек кој ...
сите 28 | | | веќе видена

Три или четири локации се во опција кои ќе дадат најбрза, динамична изведба на новиот клинички центар. Се работи за проект од 450 милиони евра, изјави денеска ...
сите 67 | | | веќе видена

Селекторот Луис Енрике на невообичаен начин го објави составот на шпанската фудбалска репрезентација за претстојниот меч во Лигата на нациите против Хрватска, ...
сите 13 | | | веќе видена

Мерката трето дете не се укинува туку се трансформира. Воведуваме праведно право за демографски развој и додаваме право за прво дете, за второ и за трето дете ...
сите 78 | | | веќе видена

Општина Охрид бара од надлежното Министерство за транспорт и врски да преземе итни мерки за спречување на натамошно намалување на водостојот на нивото на ...
сите 23 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија е втората македонска банка која ќе и се приклучи на иницијативата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за поттикнување на ...
сите 21 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај смета дека претседателот Хашим Тачи „би било добро да размисли“ дали треба да продолжат преговорите со Србија, се додека, ...
сите 112 | | | веќе видена

Христијанката Асиа Биби денеска излезе на слобода по осум години поминати во затвор и веднаш беше префрлена на непозната локација, по поништувањето на ...
сите 22 | | | веќе видена

next