Нова Македонија

Со говор на грчкиот премиер Алексис Ципрас, попладнево започна расправата во грчкиот Парламент за гласање на доверба на Владата. Претседателот на Парламентот ...
сите 351 | | | веќе видена

Убиството на градоначалникот на Гдањск, Павел Адамович (53), ги откри поделбите во полското општество кои се поизразени од кога било, уште од падот на ...
сите 63 | | | веќе видена

Глас за доверба за Ципрас е еднакво на „да“ за Договорот од Преспа, рече претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, во интервјуто во централното ...
сите 119 | | | веќе видена

next