Нова Македонија

И 100.000 евра се доволни за пилот – проект преку кој првично финансиски би се поддржало женското претприемништво во Македонија. Според Здружението на бизнис ...
сите 8 | | | веќе видена

На ослободувањето од понатамошното издржување на затворската казна на Ермал Хоџа, внук на поранешниот диктатор на Албанија Енвер Хоџа, експресно реагираше ...
сите 54 | | | веќе видена

Со британски грант од околу 780.000 фунти Македонија ќе изработува Стратегија за енергетика за наредните 30 години што треба да биде готова до крајот на идната ...
сите 70 | | | веќе видена

Дијана Каратеева, петкратна европска шампионка во кик-бокс беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Абакан, Хакасија, објави ТАСС. Прелиминарната причина за ...
сите 17 | | | веќе видена

На 12 и 26 октомври со читање на СМС пораки ќе продолжи судското рочиште за предметот „Траекторија” на Специјалното јавно обвинителство во кој обвинети се ...
сите 33 | | | веќе видена

Официјални лица во северна Италија потврдија денеска дека комерцијални разладни објекти за вода се извор на Легионерска болест од која 400 луѓе завршија во ...
сите 27 | | | веќе видена

Апарати за механичка вентилација во домашни услови доби како донација Клиниката за детски болести во Скопје. Со нив, пациентите ќе можат наместо во болница да ...
сите 63 | | | веќе видена

Албанската полиција во градот Берат заплени 441 килограми марихуана обработени во форма на чоколада, два килограми хероин, помала количина кокаин и рачни ...
сите 83 | | | веќе видена

Акцент да се стави на развивањето на регионалната инфраструктура за подобро поврзување со европските држави, како и на креирањето заеднички регионални синџири ...
сите 18 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител синоќа изврши увид на местото на тешката сообраќајна незгода на булеварот „Србија” во Скопје, во која беа повредени три лица. Несреќата ...
сите 214 | | | веќе видена

next