Нова Македонија

Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Исток, во селата Киселица и Селник, во близина на државната граница со Република Бугарија, ...
сите 18 | | | веќе видена

Собранието со 81 гласа „за“ попладнево го донесе по скратена постапка Законот за спречување на корупцијата и судир на интереси, во рамки на денешната 80-та ...
сите 87 | | | веќе видена

Ратификацијата на Преспанскиот договор во Скопје сигнализира нов почеток за Северна Македонија и за целиот регион на Западен Балкан. Двотретинското мнозинство ...
сите 4 | | | веќе видена

Посетата на Владимир Путин на Србија претставува своевидно предупредување за Западот, односно би можела да ги вознемири западните дипломати, додека гледаат ...
сите 5 | | | веќе видена

По дојава од страна на МВР вчера во 08:45 часот е пронајдено неексплодирано убојно средство, што е извадено при ископ на земја зад старата Железничка станица ...
сите 27 | | | веќе видена

Челниците на социјалната мрежа Фејсбук објавија дека отстраниле две големи мрежи кои дистрибуирале деизнформации и лажни вести кои работеле како ...
сите 59 | | | веќе видена

Оперативци на Федералното биро за истраги (ФБИ) синоќа задржале осомничен од сојузната држава Џорџија за кој се вели дека подготвувал напад на Белата куќа и ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека ...
сите 38 | | | веќе видена

Исклучениот пратеник од редовите на „То Потами“ Спирос Данелис, во изјава за агенцијата АНА-МПА, потврди дека ќе гласа за Договорот од Преспа. Според него, ...
сите 15 | | | веќе видена

Република Македонија треба повторно да биде ставена во првиот ред за пристапување во Европската Унија, истакнал Романо Проди, поранешен претседател на ...
сите 54 | | | веќе видена

next