Нова Македонија

Општината Ѓорче Петров ќе добие нови паркови. Со реконструкција на старите и подигање нови зелени површини ќе се збогатат околу 3.500 квадратни метри, кои ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите, е одложено за 8 октомври. ...
сите 123 | | | веќе видена

Договорот од Преспа без проблем ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, изјави портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис ...
сите 107 | | | веќе видена

Русија во ЕУ не гледа непријател, туку пред сė значаен сосед и партнер, со кого има заедничка енергетска и транспортна инфраструктура. изјави рускиот министер ...
сите 18 | | | веќе видена

Откако од 2010 година се игра систем со фајналфор во Лигата на шампионите во ракомет, ниту еден клуб не ја одбранил европската титула во следната сезона. ...
сите 31 | | | веќе видена

На конкурсот објавен по повод 50-та по ред јубилејна „Чивијада“ што ќе се одржи од 13 до 15 септември во Шабац-Србија за победник е прогласен афористичарот ...
сите 4 | | | веќе видена

next