Нова Македонија

Силно невреме со силен дожд и ветер го зафати Преспанскиот регион, информираат од Центарот за управување со кризи. Како што додаваат од таму, погодени се ...
сите 148 | | | веќе видена

Во затворот „Идризово“ попладнево избил пожар во стариот дел од зградата, поради што била повикана пожарникарска екипа, а дел од зарворениците биле евакуирани ...
сите 102 | | | веќе видена

Супер-партнерството на Енди Мареј со Серена Вилијамс заврши во третото коло во мешани двојки на Вимблдон, откако тие загубија со 6:3/4:6/6:2 од првите ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, денеска потпиша декрет со кој се укинуваат претходните бројни забрани за посета на чернобилската „зона“ околу ...
сите 26 | | | веќе видена

Делегација на Владата составена од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт ...
сите 39 | | | веќе видена

Холандското основно училиште е присилно делумно да го затвори своето игралиште откако жителите кои живеат во близина се пожалија на бучава. На училиштето, кое ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска учествуваа на одбележувањето на Светскиот ден на населението, ...
сите 23 | | | веќе видена

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен доктор од овој град, кој му го влошил здравјето на пациент препишувајќи му погрешна дијагноза. ...
сите 41 | | | веќе видена

Блумберг Берни Медоф и Џон Готи Помладиот служеа затворска казна во тој затвор. Пол Манафорт е таму во моментов, а Џефри Епстајн само што беше примен како ...
сите 40 | | | веќе видена

next