Нова Македонија

Македонските ракометари синоќа разигруваа за пласман од 9-та до 16-та позиција, каде што за противник повторно ја имаа Аргентина, од која во фазата по групи, ...
сите 76 | | | веќе видена

Откажувањето на германската канцеларка Ангела Меркел од заложбата на нејзината држава за зголемување на трошоците за одбрана на два отсто од БДП до 2024 ...
сите 7 | | | веќе видена

Во втората половина на 20-от век, Тајван беше една од најуспешните светски економии. Иако конкуренцијата и стабилното претприемништво предводено од ...
сите 59 | | | веќе видена

Французинот кој стана познат по тоа што се искачуваше на повеќе различни облакодери во неколку светски метрополи, пристигна во Хонгконг и на една од тамошните ...
сите 8 | | | веќе видена

Откриен е цртеж на Леонардо да Винчи, сокриен повеќе од 500 години под една од неговите најпознати слики „Богородица во пештерата“, соопштија од Националната ...
сите 8 | | | веќе видена

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија ...
сите 31 | | | веќе видена

Кинескиот технолошки гигант „Хуавеи“ ги објави плановите за отворање илјада нови работни места во своите центри за истражување и развој во Русија во текот на ...
сите 34 | | | веќе видена

Иранскиот танкер со нафта, кој беше задржан во Гибралтар, доби дозвола да исплови, потврди главниот министер на таа британска прекуокеанска територија Фабиан ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерот на Италија, Џузепе Конте, изјави денеска дека шест европски земји сакаат да ги преземат 147 мигранти кои се блокирани на шпански хуманитарен брод во ...
сите 83 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Катица Јанева во вторник ќе треба да се појави во Основното јавно обвинителство, каде пред Вилма Русковска ќе треба да одговори која е ...
сите 1185 | | | веќе видена

Европската централна банка (ЕЦБ) беше принудена да затвори затвори една од своите веб-страници откако беше мета на хекерски напад. ЕЦБ соопшти дека доверливите ...
сите 14 | | | веќе видена

next