Нова Македонија

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска во однос на најновата афера за злоупотреба на ИПА фондовите за што беше уапсен ...
сите 31 | | | веќе видена

Популистите во Италија припремаат големо изненадување за Брисел, со се поголемата веројатност дека големиот евроскептик Алберто Бањаи ќе биде новиот министер ...
сите 6 | | | веќе видена

Порастот на платите мора да го следи порастот на продуктивноста, затоа што во спротивно се намалува конкурентната способност на нашето стопанство и неговата ...
сите 4 | | | веќе видена

Веќе шест дена Прилеп е средиште на македонскиот театар. Веќе помина половина од програмата на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. Останаа уште три ...
сите 48 | | | веќе видена

Конгресменката Александрија Окасио-Кортез ги обвини сопартијците од демократската партија за незапочнување на постапката за импичемент на американскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Нелогично е да се скрати учеството на јавноста во изработување на урбанистички планови за големи инфраструктурни проекти како рудници, хидроцентрали и патишта ...
сите 20 | | | веќе видена

Свештениците на Македонската православна црква – Охридска архиепископија веќе неколку години апелираат верниците да ги напуштат суеверните обичаи и да му се ...
сите 56 | | | веќе видена

Во организација на ПСД „Бистра“, ПЕД „Ендорфини“ и извидничкиот одред „Мирко Милески“, сите од Кичево, по дваесет и трети пат беше организиран Меморијалниот ...
сите 11 | | | веќе видена

Почина еден од најпознатите македонски архитекти, Јован Стефановски – Жан. Тој беше автор на многу објекти во државата и странство. Меѓу неговите најпознати ...
сите 17 | | | веќе видена

„Добри градски практики“ е насловена првата презентација во Скопје, на која беа изложени резултатите и успехот на иновативната социјална платформа „СинАтина“. ...
сите 6 | | | веќе видена

next