Нова Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
сите 125 | | | веќе видена

За две години успеавме да направиме нешто што ретко кој го очекуваше. Но штом има посветеност и љубов кон тоа што се работи, добра соработка меѓу управата, ...
сите 3 | | | веќе видена

Многу традиционални умерени партии во Европа ја присвојуваат агендата на радикалната десница за да ја поразат. Но ланските избори во повеќе држави ги откриваат ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската ...
сите 125 | | | веќе видена

Навидум, гробарите на Македонија, успеаја во своите вековни намери. Она што го направија во 1913 година, сега изгледа како повторно да им успеа. Нивната ...
сите 2 | | | веќе видена

Ракометарите на Металург од пред два дена се на подготовки во Франција, а вечерва ќе го имаат првиот тест-натпревар. На силниот меѓународен ракометен турнир во ...
сите 20 | | | веќе видена

Православните христијани денеска го празнуваат празникот Водици или Богојавление – денот на кој според христијанското предание Св. Јован Крстител го крстил ...
сите 106 | | | веќе видена

next