Нова Македонија

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека е реално да се активира клаузулата за откуп од 300 милиони евра за најдобриот фудбалер на Барселона, ...
сите 43 | | | веќе видена

Нејасен, но во секој случај енергичен дипломатски потег со потенцијал за долгорочни и сериозни негативни последици, е чекорот на официјален Белград со кој МНР ...
сите 558 | | | веќе видена

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа во првото коло од квалификациите на УС Опен во Њујорк ќе игра против 17-годишната тенисерка од Австралија Дестани Аиава. ...
сите 21 | | | веќе видена

Новата американска стратегија во Авганистан и во регионот ќе зависи од околностите на теренот, а не од временските рамки, изјави претседателот на САД Доналд ...
сите 83 | | | веќе видена

Ненадејното зголемување на бројот на мигранти кои пристигнуваат од Турција предизвика загриженост кај грчките власти, кои во наредните неколку дена ќе утврдат ...
сите 23 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвини дека Владата на СДСМ не ги исполнила ветувањата дадени пред граѓаните, а единствено успеала да ја задолжи ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ денеска во соопштение наведува дека заврши времето на привилегираните и непочитувањето на законите во државата на штета на граѓаните и фирмите.Истакнуваат ...
сите 161 | | | веќе видена

Грчките дипломати со загриженост ги следат случувањата на Балканот откако Србија го повлече целиот персонал од својата амбасада во Скопје и ја обвини ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ќе се обрати на трибината посветена на „Предлог мерките за дополнителна социјална заштита за ...
сите 6 | | | веќе видена

Утврдено е дека разузнавачките служби на Македонија ги следеле и незаконски ги обработувале српските дипломати, а во разузнавачкото дејствување биле вклучени и ...
сите 558 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска почнува со случајниот избор на членови на избирачки одбори.Случајниот избор, како што соопштија од ДИК, ќе се врши од ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалицијата на Демократската партија на Косово (ПДК) - Алијанса за иднината на Косово (ААК) и - Иницијатива, освен што ги обезбедија трите гласа на пратениците ...
сите 27 | | | веќе видена

next