Нова Македонија

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Никола Димитров, вечерва имаше онлајн средба со ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на општина Брон во Лион, Жереми Брод, денеска доби закани за обезглавување. Графити „Жереми Брод, ќе ти ја отсечеме главата“ и навредливите ...
сите 4 | | | веќе видена

Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев не ја исклучува можноста за давање културна автономија на Нагорно-Карабах. – Постојат многу видови на самоопределување, ...
сите 161 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со слаба утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од ...
сите 195 | | | веќе видена

Желелезничката станица Пар-Диу во Лион е евакуирана поради пријава за бомба, а во тек е полициска акција, соопшти полицијата, додавајќи дека едно лице е ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, денеска учествуваше на ЕУ – Западен Балкан министерскиот форум за правда и внатрешни работи, кој е во организација на ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја посети граѓанската организација „Полио Плус“ и имаше средба со нејзини претставници. На средбата, се разговараше за ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање започна со реализација на активност за „Изработка на студија за изводливост за воспоставување на центар ...
сите 25 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска извршиле претрес во дом и помошни простории кај 32-годишниот А.Б. од село Чегране, информираат од МВР. Во претресот ...
сите 152 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвинение против поранешниот градоначалник на општина Чашка за злоупотреба на службената положба и овластување. Тој ...
сите 37 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, преку видео врска, денеска одржа состанок со Шефот на делегацијата на Европската Унија во Скопје, ...
сите 78 | | | веќе видена

Во екот на пандемиската криза со ковид-19, социјалните нееднаквости стануваат сѐ повидливи и се соочуваме со нови предизвици. И покрај ефектите на пандемијата ...
сите 10 | | | веќе видена

Под покровителство на германското претседателство со Советот на ЕУ, министрите за правда и за внатрешни работи на Германија, заедно со делегација од Европската ...
сите 50 | | | веќе видена

Шведска забрани употреба на опрема од „Хуавеј“ и од ЗТЕ за 5Г Шведска им забрани на кинеските телекомуникациски компании „Хуавеј“ и ЗТЕ да учествуваат во ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, денеска оствари средба со директорот на Институтот за акредитација, Слободен Чокревски, на која беше ...
сите 33 | | | веќе видена

Анонимна хакерска група донира украдени пари од компании во добротворни организации, што се чини како многу необичен потег кога станува збор за компјутерски ...
сите 12 | | | веќе видена

next