Нова Македонија

Издавачката куќа „Антолог“ ја најавува промоцијата на книгата „Во сенката на злосторот“ со поднаслов „Отворено за кошмарите на семејната историја“, која ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Како и претходните 10-15 години, за граѓаните на Кичево, најомилени дестинации за летен одмор беа Грција, Албанија и Црна Гора. Граѓаните со свои аргументи, ...
сите 9 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ побара итна седница за разрешување на осомничената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, истакна денеска координаторот ...
сите 311 | | | веќе видена

СЈО е подготвено веднаш да ги предаде предметите по кои постапува со сите списи и докази. Обвинителството соопшти дека од страна на Јавното обвинителство е ...
сите 333 | | | веќе видена

Мароканските власти притворија една новинарка затоа што абортирала и имала сексуални односи надвор од бракот што претставува „флагрантно кршење“ на нејзините ...
сите 5 | | | веќе видена

Во старото градско јадро на Старата скопска чаршија на 16, 17 и 18 септември (понеделник, вторник и среда) ќе се одржи традиционалната манифестација „Звуците ...
сите 34 | | | веќе видена

next