Нова Македонија

Лидерот на „Алтернатива“ Африм Гаши попладнево изјави дека денеска имале многу добра и плодна средба со премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев, а главна ...
сите 69 | | | веќе видена

Зоолошката градина во Скопје ќе отпочне процес за нејзина целосна адаптација за посета на лица со оштетен вид. Согласно најновиот проект на Зоолошка градина ...
сите 29 | | | веќе видена

„Жолтите елеци“ денеска ги блокираа влезовите и излезите на рафинериите во градовите Донж, Мулхаус и во Лонвик. Во исто време демонстрантите го блокираа ...
сите 49 | | | веќе видена

Во изминатите два дена во шест училишта се вакцинирани стотина деца. Во неколку училишта се уште имаме отпор од родителите и реакции од училиштата во однос на ...
сите 96 | | | веќе видена

Одговорниот за надворешна политика во грчката опозициска партија Нова демократија, Јоргос Кумуцакос оцени дека поранешните грчки министри Никос Коѕијас и Панос ...
сите 13 | | | веќе видена

Преостануваат помалку од два месеци до почетокот на последната, осма сезона од ТВ серијата „Игра на троновите“, па се појавија нагаѓања дека Серсеи Ланистер ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Тринаесет заболени со морбили се регистрирани во текот на вчерашниот ден од кои седум се примени на болничко лекување, информираат од Министерството за ...
сите 96 | | | веќе видена

Реагирајќи на новата кампања на унгарската влада против ЕУ, во која директно е нападнат претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, извршното тело ...
сите 21 | | | веќе видена

Американскиот сенатор Берни Сандерс соопшти денеска дека ќе учествува во претседателската трка во САД. Во изјава за радио Вермонт, Сандерс истакна дека ќе бара ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општетсво и администрација Дамјан Манчевски за денеска најави први резултати по реакциите во јавноста за случаи на непотизам со ...
сите 27 | | | веќе видена

next