Нова Македонија

Владата ги повлече предлог-измените на законот за јавни собири, по реакциите во јавноста. Владината прес-служба соопшти дека Владата ги послушала забелешките ...
сите 39 | | | веќе видена

Лекот Спинраза од вчера е достапен за пациентите со спинална мускулна атрофија. Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово на прес-конференција информираше ...
сите 26 | | | веќе видена

По веќе виденото, со Париз и Макрон, можеме да заклучиме дека во политиката, а особено во надворешната политика, не постојат гаранции. Па, дури и да се писмени ...
сите 458 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека во Париз имал многу срдечен, отворен и пријателски разговор со францускиот претседател Емануел Макрон. Вучиќ ...
сите 54 | | | веќе видена

Алкалоид, рангиран прв пред почетокот на Европскиот клупски куп во шах, го совлада белгиски Ешикер Мосан, со 5-1, а победија и руски Медни Всадник, чешки АВЕ ...
сите 73 | | | веќе видена

На годинашната манифестација учествуваа 162 ученици од целата земја, кои пишуваа и цртаа на годинашната тема „Белите мугри, во светлината на денот“. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Славка Арсова неодамна ги посети учениците од 4-а и од 4-б одделение во ова скопско училиште во општината Кисела Вода, и им откри некои тајни поврзани со ...
сите 6 | | | веќе видена

Родниот Прилеп му го додели признанието „3 Ноември“ на долгогодишниот соработник на „Колибри“ Младиот македонски поет Филип Димкоски, долгогодишен соработник ...
сите 12 | | | веќе видена

Во пресрет на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје Под ова небо, под ова сонце во твоето срце се родив јас и растев среќна со твоите песни еј, сакан ...
сите 2 | | | веќе видена

Книгите за деца „Игра со именки“ и „Игра со глаголи“ од Оливија Георгиевска, со илустрации од Ивана Јовановска, беа промовирани неодамна во книжарницата ...
сите 12 | | | веќе видена

next