Нова Македонија

Агенцијата за кредитен рејтинг АМ Бест, во рамките на редовната годишна ревизија на Заваровалница Триглав и Позаваровалница Триглав Ре, ги потврди кредитниот ...
сите 22 | | | веќе видена

САД сметаат дека ниту една земја не треба да ја проширува соработката со Русија додека таа ја продолжува својата агресија врз Украина, објави американскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Во 2000 година, согласно сите законски процедури базирани на законот за одбрана од 1992 година, член 51 и во рамки на јавна повеќестепена процедура врз основа ...
сите 240 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин утре и формално ќе ги потпише документите за анксија на уште четири украински региони во кои изминатиот викенд се одржаа ...
сите 385 | | | веќе видена

Креативниот директор на „Гучи“, Алесандро Микеле, за својата колекција пролет-лето 2022/2023, наречена „Твинсбург“, која беше претставена на Модната недела во ...
сите 11 | | | веќе видена

Вчера пензиските друштва повторно организираа еколошка акција, овој пат во средното училиште „Перо Наков“, каде создадоа уште еден „Пензиски парк“ во рамки на ...
сите 26 | | | веќе видена

Шејла Камериќ, уметница, и Наталија Пауниќ, кураторка „Доаѓаме со поклон“ е насловена изложбата на познатата уметница Шејла Камериќ, поставена во „Чифте-амам“. ...
сите 17 | | | веќе видена

Полска Подготвил: Mарјан Велевски Премиерите на Полска и на Данска во полскиот град Голењов, свечено го отворија новиот гасовод поставен на дното на Балтичко ...
сите 28 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево почна седницата на чиј дневен ред е точката за поставување пратенички прашања. На почетокот од седницата, координаторот на ...
сите 212 | | | веќе видена

ПРВИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ВО ЧЕТИРИТЕ РЕГИОНИ ВО УКРАИНА: ДОНЕЦК, ЛУГАНСК, ЗАПОРОЖЈЕ И ХЕРСОН Подготвил: Mарјан Велевски Властите во четири региони на ...
сите 385 | | | веќе видена

Подготвил: Mарјан Велевски Софија – Три лица се усмртени, а четврто се бори за живот по удар на гром во центарот на Софија. Настраданите се сириски државјани, ...
сите 26 | | | веќе видена

Изградбата на филмски студија во околината на Скопје што неодамна како можност ја најави познатиот холивудски актер Џон Малкович, би била не само уметничка, ...
сите 3 | | | веќе видена

СЕ ЗАОСТРУВААТ РЕТОРИКАТА И ПРИТИСОКОТ НА ЕУ КОН СРБИЈА Србија се најде на удар на Европската Унија поради документ што го потпишаа шефот на руската ...
сите 156 | | | веќе видена

Една од најстарите њујоршки вили, која Југославија ја купила во 1946 година, продадена е за 50 милиони долари во готовина, потврди најголемата агенција за ...
сите 28 | | | веќе видена

next