Нова Македонија

Вчера во Полициската станица Гостивар, И.В. пријавил дека во кругот на фабрика во неговото товарно моторно возило со полуприколка, при растовар на материјали ...
сите 329 | | | веќе видена

Три автомобила и автобус учествуваа во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Сопиште-Скопско. Како што информира полицијата во несреќата учествувале возило ...
сите 329 | | | веќе видена

Последната дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и претседателскиот кандидат на Демократската партија, Џо Бајден, што се одржа пред два дена, ја ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски го прими претседателот на Владата на Република Косово, Авдулах Хоти. На средбата беа разменети мислења и информации за ...
сите 154 | | | веќе видена

Македонија и Косово традиционално позитивниот политички дијалог наскоро ќе го потврдат со прва заедничка седница меѓу Владите на двете земји, штом условите ќе ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и потсекретарот за економски раст, енергија и животна средина во Владата на САД, Кеит Крач, потпишаа меморандум за разбирање за безбедност ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот протест, како што наведуваат, против „мафијата, за правда и слобода“, нагласи дека доколу владата ...
сите 212 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со претседателот на Владата на Република Косово, Авдулах Хоти, во рамките на неговата официјална ...
сите 154 | | | веќе видена

Синоќа во 23,35 часот во полициската станица за граничен премин „Табановце“ било пријавено дека на излез од Република Северна Македонија, во товарен воз кој ...
сите 329 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со министерката за надворешни работи и дијаспора на Република Косово, Мелиза Харадинај-Стубла, ...
сите 154 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска го пречека премиерот на Република Косово, Aвдулах Хоти во рамки на официјалната посета на нашата земја. Владината делегација на ...
сите 154 | | | веќе видена

Имаме работа со влада за која магарињата вредат повеќе од човечките животи. Оваа магарешка влада на Заев е најнеуспешната во овие 29 години независност. Ако ...
сите 212 | | | веќе видена

next