Поради ефектот кој Виз Ер Скопски маратон го имаше во Македонија и пошироко оваа година светската рекордерка Пола Редклиф ќе биде промотор на Виз Ер Скопски ...
сите 31 | | | веќе видена

Старлетата Тамара Ѓуриќ била сведок на бруталната ликвидација на Лука Радуловиќ, а ова се познатите личности кои исто така присуствувале на убиства. ...
сите 2 | | | веќе видена

Можеби оваа информација ја знаат нејзините големи фанови, но за повеќето ова е потполно изненадување. Иако Барби не е вистинската личност, таа има презиме за ...
сите 13 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму ...
сите 198 | | | веќе видена

Синот на Цеца со својата вереница направил фотки на кои се гледа како уживаат Вељко Ражнатовиќ моментално ужива во љубовта со бившата кошаркарка Богдана Родиќ ...
сите 6 | | | веќе видена

Службата за безбедност на Украина тврдат дека руските платеници биле донесени со крстарицата Варјаг Помошникот државен секретар Вес Мичел изјавил дека руски ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата Ѕид на телевизија Алфа истакна дека идентитетското прашање е стекнато право и ...
сите 137 | | | веќе видена

Не само што опозицијата не е информирана туку и целиот овој процес се води егзибиционистички, преговараат преку пресконференции и нарачани рубрики во ...
сите 137 | | | веќе видена

Секогаш кога му е потребно на Зоран Заев и секогаш кога треба да има алиби за сите погрешни политики се појавуваат бомбите. Тоа е израз на немоќ, неможност и ...
сите 146 | | | веќе видена

"Она што треба да го направиме да ги увериме нашите влади да не фрлаат бомби на луѓето...“ Британскиот музичар Роџер Вотерс, легендарен член на групата "Пинк ...
сите 2 | | | веќе видена

next