Вработените во руското Министерство за надворешни работи биле евакуирани по анонимна телефонска закана дека во објектот е поставен експлозивен уред, објавија ...
сите 4 | | | веќе видена

Првиот основен суд во Белград го усвои предлогот за продолжена мерка забрана за приоѓање на Лука Лазукиќ, поради насилство врз сопругата Наташа Беквалац. ...
сите 75 | | | веќе видена

Престојот во пловечки бунгалови бил најпосакуваниот избор на туристите кои минатата година ги посетиле Малдивите. Сепак, ова туристичко место ќе добие нова ...
сите 10 | | | веќе видена

Бугарија го назначи бизнисменот Орце Камчев за почесен конзул во Македонија и барањето за егзекватура е стигнато во македонското Министерство за надворешни ...
сите 23 | | | веќе видена

Во Министерството за здравство се одржа конститутивна седница на новиот состав на Комитетот за безбедно мајчинство. Нов претседател на Комитетот за безбедно ...
сите 10 | | | веќе видена

Излегоа нови детали за скандалозната екскурзија во Италија каде беа оставени двајца ученици. Поради лошото поведение на гимназијалците тур оператор за Италија ...
сите 18 | | | веќе видена

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ, рече дека односите меѓу Хрватска и Србија сега се нарушени по инцидентот што наводно го предизвикал ...
сите 14 | | | веќе видена

Говорот на Макрон, дочекан со плакати на кои пишувало "Тргнете ги рацете од Сирија" Пратениците во Европскиот парламент, држеле натписи на кои пишувале ...
сите 16 | | | веќе видена

Близнаци: "Сите жени се курви, извини мајко... ти не си". Балканот е географска одредница, но и атрибут со свое значење. Кое е тоа значење, по Зодијакот, ...
сите 2 | | | веќе видена

Обемната агенда на Дигиталниот самит за земјите од Западен Балкан беше заокружена со посебна работилница за појавата на лажните вести, како неизбежна, ...
сите 20 | | | веќе видена

Газењето на хрватското знаме е израз на немоќ на предводникот на поразената злосторничка политика, што му донесе многу зло на хрватскиот народ, вклучувајќи ги ...
сите 16 | | | веќе видена

next