Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, и премиерот Зоран Заев, на заедничката прес-конференција изразија ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ја прими високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Федерика Могерини. Од кабинетот на Иванов ...
сите 167 | | | веќе видена

Прво што ми падна на памет дека тоа ќе биде доктор... Денес е најголема балканска ѕвезда, ваква судбина Баба Ванѓа и предвидеТаа отишла кај слепата видовита ...
сите 13 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, е назначен за прв потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од Југоисточна Европа (НАЛАС), ...
сите 18 | | | веќе видена

Ми рече дека се напила и дека не е во состојба да вози и дека ќе преноќи во хотел... Мојата жена имала прослава во фирмата, и како што рече, неможела да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Преговорите на Премиерот Заев за проширување на владејачкото мнозинство ја раздвижија атсмоферата во албанскиот политички блок. БЕСА на Гаши денеска на прес ...
сите 29 | | | веќе видена

Таа непланирано открива каква одлука донела кога наполнила 60 години. Сузана донела одлука кои многумина не го очекуваа. Водителката Сузана Манчиќ и покрај тоа ...
сите 5 | | | веќе видена

Препораките на Европската комисија за отпочнување преговори со Македонија и Албанија е „застрашувачки наивна", пишува германскиот весник „Билд". Коментаторот ...
сите 60 | | | веќе видена

Процесот со кој се ослободуваат убијци на децата од Смилковското езеро преставува исполнување на Тиранската платформа од страна на Зоран Заев и власта. Имаме ...
сите 186 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска соопшти дека на 24 јуни во Турција ќе се одржат предвремни претседателски и парламентарни избори. Објавувајќи ...
сите 116 | | | веќе видена

Сите подготовки за голема војна на Блискиот Исток се направени. Нова власт има Русија, наскоро избори и нова власт во Турција, и штом помине Светско првенство ...
сите 117 | | | веќе видена

next