Приходите на „Нетфликс“ во изминатите три месеци достигнаа 3,7 милијарди долари, 40 отсто повеќе од лани што е најбрз раст на приходите во историјата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Недовербата во вакцините ги убива романските деца, анализира новинската агенција „АФП“. Малите сипаници сѐ уште одземаат детски во животи во земјата, каде ...
сите 142 | | | веќе видена

САД се подготвени да употребат неопходна и пропорционална сила како би се заштитиле себеси Помошникот државен секретар на САД Вес Мичел изнел жестока закана ...
сите 111 | | | веќе видена

За тоа кој е најдобар кошаркар на сите времиња се водат бројни расправи. Леброн Џејмс многу го фалат, но и многу го оспоруваат... Сепак, едно е сигурно,кралот ...
сите 56 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе Известување до Основното јавно обвинителство против три малолетни лица на возраст од 13, 14 ...
сите 18 | | | веќе видена

Страшна сообраќајна несреќа се случила на седми април кога 39 годишната Џенифер Харт со своето возило во кое се наоѓале нејзините шест деца и сопругот завршило ...
сите 8 | | | веќе видена

Пакистанската полиција соопшти дека група мажи фрлиле киселина на три студентки во градот Гуџрат, по што едната се здобила со изгореници на лицето, а другите ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата на Ципрас целата земја ја "начичка со кампови и бази на НАТО“ Лидерот на Комунистичката партија на Грција Димитрис Куцумбас изјавил дека САД во ...
сите 10 | | | веќе видена

фото:АлсатМ Пред Собранието , група граѓани додека високта претсвничка на ЕУ Федерика Могерини се обраќаше пред македонските парламетарци, протестираа во знак ...
сите 14 | | | веќе видена

На крајот од првиот ден, во завршницата на дел од „Дигиталниот самит на земјите од Западен Балкан“, на кој учествуваат членови на Владите на земјите од ...
сите 43 | | | веќе видена

next