Десет претприемачи од Република Македонија и од регионот, на вториот ден на Дигиталниот самит, во рамките на „Натпреварот за убедување“, имаа можност да ги ...
сите 27 | | | веќе видена

фото:АлсатМ Актерот Висар Вишка денеска на протест пред Собрание, заедно со уште триесетина граѓани и порача на делегацијата од ЕУ дека во правосудните органи ...
сите 32 | | | веќе видена

И покрај силните предизборни убедувања на градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, дека нема да дозволи непланско градење и трупање на згради во ...
сите 20 | | | веќе видена

Покана за денешното обраќање во Собранието на високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини добија и претседателот Ѓорѓе Иванов и поранешниот претседател на ...
сите 33 | | | веќе видена

Законот за јазици може да се објави во „Службен весник“ и без потпис од претседателот Ѓорге Иванов, нова порака од спикерот Талат Џафери. „Поради самиот факт ...
сите 13 | | | веќе видена

„Случајот „Монструм" е жив пример за морбидната кампања на Зоран Заев и поигрувањето со огромни човечки трагедии за сметка на правењето на сопствен маркетинг. ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари работен појадок со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика ...
сите 46 | | | веќе видена

next