Страшното откритие на петок 13. во Нежидерското езеро во австриската покраина Градишче, ги шокирало и самите полицајци. Тие во популарното летувалиште пронашле ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се сретна со еврокомесарот Јоханес Хан за извештајот на Европската комисија, кој се однесува на ...
сите 46 | | | веќе видена

Жителите на мексикански Оахака ги преземале работите во свои раце откако еден човек обвинет за силување го фрлиле во кафез со крокодили. Како што пренесуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и премиерот на Република Косово Рамуш Харадинај за време на „Дигиталниот Самит на Западен Балкан" ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалот со компанијата „Кембриџ Аналитика“ и протекувањето на лични информации на корисниците на Фејсбук, ги натераа другите социјални мрежи и апликации да ...
сите 15 | | | веќе видена

Жељко денес има посебно место во моето срце. Тоа е рана што никогаш нема да зарасне и секој помен на него ме враќа во мигот кога бевме среќни заедно. Сега знам ...
сите 15 | | | веќе видена

Интензивно течат преговорите со Русија и Украина за извоз на македонска зелка, а вчера се информирани сите останати дипломатски претставништва на Македонија ...
сите 16 | | | веќе видена

next