Безбедносната состојба на подрачјето на Битола е стабилна и се бележи намалување на криминалитетот, рече министерот Оливер Спасовски во изјавата за медиумите ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на Уганда, Јовери Мусевени изјави дека сака да забрани граѓаните на таа држава да имаат орален секс, со образложение дека „устата е за јадење". ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска ја започна официјалната посета на Република Турција со посета на Мавзолејот на Ататурк, каде положи венец и ...
сите 47 | | | веќе видена

Девојка од Скопје си запали еден 'фиш' и си пуши на улица во Скопје. Видеото веднаш се прошири на социјалните мрежи. Скопјанката вели : „Ја почнувам слободата ...
сите 45 | | | веќе видена

Сопругата на еден од најголемите нарко-босови на сите времиња, Хоакин Гузман „Ел Чапо" го прекина своето молчење и се обрати до медиумите пред Сојузниот суд во ...
сите 3 | | | веќе видена

На Зоран Божиновски ќе му се суди заедно со обвинетите во случајот „Шпион". Оваа одлука ја донела судијката, која досега му судела на Божиновски, кој е ...
сите 86 | | | веќе видена

Оваа состојка помага нашиот огранизам да стане алкален со што поуспешно се бори против разни болести. Се работи за мешавина од мед и химелајска сол која пред ...
сите 18 | | | веќе видена

Во завршницата од дводневната агенда на првиот „Дигитален самит на Западен Балкан“, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за ...
сите 31 | | | веќе видена

next