Мама 365

Од оваа лековита билка може да подготвите чај кој се смета за најдобар природен лек пртотив гнојна ангина. Со испирање на устата овој чај може да ви помогне и ...
сите 5 | | | веќе видена

Оваа маска за сува и оштетена коса е навистина едноставна за подготовка, а истовремено е неверојатно хранлива за сувото и оштетено влакно, ревитализирајќи го и ...
сите 11 | | | веќе видена

Кога пролетта ќе подрани на вашата трпеза. Потребни состојки: – половина килограм компири – 200 грама сланина, исечкана на коцки – 5 помали домати, исечени на ...
сите 11 | | | веќе видена

Отстранување на несакание влакненца во бременоста е оправдано и безбедно, а трудницата сама може да го одбере начинот на кој ќе го направи тоа. Наједноставно, ...
сите 14 | | | веќе видена

За неговата подготовка нема да ви бидат потребни повеќе од 15 минути. Потребни состојки: 1 банана 1 мала хопла 100 грама кокос Начин на подготовка: Изматете ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Од штетноста на цигарите страда целиот организам, особено респираторниот тракт. Со помош на лук и ѓумбир исчистете ги вашите бели дробови и подобрете ја вашата ...
сите 11 | | | веќе видена

next