Мама 365

Вистинско освежување ! Потребни состојки: • Добро оладена лубеница • Добро оладено бело пенливо вино • Свежо нане Начин на подготовка: Исечете ја лубеницата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Бадемите се најдобиот избор од групата на јаткасти плодови кога станува збор за детската исхрана.Нивниот состав изобилува со протеини и растителни влакна, ...
сите 2 | | | веќе видена

Доењето не е само начин на хранење на бебето туку и сложен динамичко-биолошки процес- тврди доктор Кејти Хајнд. Бебињата кои цицаат мајчино млеко со секоја ...
сите 20 | | | веќе видена

Вкусна кашичка од карфиол и ориз. Потребни состојки: 100 гр. карфиол 1 кафена лажица ориз 1 кафена лажица маслиново масло Начин на подготовка: Карфиолот се ...
сите 6 | | | веќе видена

Според новото истражување на израелските научници поврзно со зголемувањето на плодноста кај жените кои страдаат од полицистични јајници појадокот е од особено ...
сите 23 | | | веќе видена

Канада ја забрани продажбата, рекламирањето и увозот на дубалцата. На сите оние кои нема да ја почитуваат оваа забрана им се заканува глоба од 100.000 канадски ...
сите 3 | | | веќе видена

Секој од нас може да одвои малку време во текот на денот да го помине во друштво на партнерот без никакви планирани ситуации кои би го одвлекле вниманието. Без ...
сите 31 | | | веќе видена

Вкусно зелено изненадување на трпезата кое ќе го воодушеви вашето семејство. Потребни состојки: 1/2 кгр. спанаќ 1 јајце 1 лажица лебни трошки сол црн пипер ...
сите 10 | | | веќе видена

Мајкл Слепиан, професор на Бизнис Школата во Универзитетот Колумбија смета дека чувањето на тајните за многу луѓе е создава исто чувство како да се притиснати ...
сите 3 | | | веќе видена

next