Мама 365

Традиционален десерт. Потребни состојки: За корите: 500гр танки готови кори 300гр мелени ореви 50гр мелени ф’стаци (за украсување не за фил) 50 гр мелени ...
сите 5 | | | веќе видена

Антицелулитните креми треба да се избегнуваат во текот на бременоста, но и подоцна во периодот на доењето бидејќи преку кожата многубројни штетни состојки кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Збогатете ја вашата Велигденска трпеза со оваа превкусна млечна погача. Потребни состојки: – 1 коцка квасец – 1 лажичка шеќер – 1 шоља млеко – 5 шољи брашно – ...
сите 66 | | | веќе видена

Овој ревулционерен изум потекнува од нашето блиско соседство. Милан Милиќ од Лазаревац, неодамна го претстави на јавноста својот нов изум – градник што го ...
сите 8 | | | веќе видена

Внесувањето на доволна количина на вода во текот на денот секако дека е многу важно за општото здравје на организмот. Сепак овој чин сам по себе не е доволен ...
сите 9 | | | веќе видена

next