Мама 365

Извршувањето на задачите во стоечка позиција во текот на бременоста во подолг временски период можат да имааат негативни последици врз фетусот. Ако мајката во ...
сите 6 | | | веќе видена

Со правилно масирање на лицето ќе успеете на природен начин без хемикалии да ги неутрализирате лимфните јазли на лицето и да ја подобрите циркулацијата на крв ...
сите 4 | | | веќе видена

Децата кои имаат симптоми на импулсивност во основа покажуваат нетрпеливо однесување, кажуваат несоодветни зборови, ги покажуваат своите емоции без да се ...
сите 8 | | | веќе видена

Истражувањата покажале дека постои тесна поврзаност помеѓу телесната тежина на мајката која боледува од дијабетес или хипертензија со предвременото породување. ...
сите 7 | | | веќе видена

Здавите и продуктивни навики за спиење кај децата се непроценливи за нивниот здрав раст и развој. Правењето промени во секојдневната рутина на децата од страна ...
сите 11 | | | веќе видена

Овој вкусен појадок е исклучително богат со сложени јаглени хидрати и бета глукан кој позитивно делува врз одржувањето на оптималното ниво на холестерол во ...
сите 10 | | | веќе видена

Дали сте забележале дека понекогаш ги употребувате токму истите изрази што вашите родители ги употребувале кога вие сте биле деца? Можеби за некого се познати, ...
сите 6 | | | веќе видена

Вкусен десерт со мед и кокос. Потребни состојки: 100 гр. шеќер + 1 чаша вода 1 лажица сода бикарбона 2 лажици мед 250 гр. шеќер 300 гр. брашно 100 гр. кокос ...
сите 120 | | | веќе видена

next