Мама 365

Детето е најболната точка, извор на твојата ранливост. Апсолутната мајчина љубов е апсолутна ранливост. Токму тој ист извор на ранливост е твојот извор на ...
сите 4 | | | веќе видена

Показателите на вонматеричната бременост можат прилично да варираат од случај до случај, особено во должината на траењето и поради фактот дали настапило пукање ...
сите 4 | | | веќе видена

Неодамнешните истражувања насочени кон бакетериолошката експонираност на предметите во домот, ги утврдиле првите три места во домот кои се најплодна почва за ...
сите 9 | | | веќе видена

За појадок или за вечера, за вкусен десерт и уживање, со крем или со мармалад, банани или шлаг палачинките се незаменлив избор. Потребни состојки: – 2 јајца – ...
сите 45 | | | веќе видена

Едноставно не се сакате повеќе со истиот интензитет како што сте се сакале на почетокиот на бракот. Ваште розови очила , попатно, се искршиле во некоја торба ...
сите 44 | | | веќе видена

Здрав оброк со неверојатна мешавина на вкусови. Потребни состојки: 500 гр оризови кнедли 300 гр шунка омлет од 3 јајца 1 краставица 3-4 моркови потребни ...
сите 52 | | | веќе видена

Секое непријатно доживување во рамките на семејството за детето претставува своевидна траума која може да предизвика трајни последици врз неговиот развој. ...
сите 6 | | | веќе видена

next