Мама 365

Обезбедувањето на доволна количина на течности и храна е важна за оптималната продукција на мајчино млеко. Јадете и храна која изобилува со вода, како што е ...
сите 5 | | | веќе видена

Според стручњаците, идеално време за започнување на процесот на создавање на рутина пред спиење и нејзино понатамошно воспоставување во животот на бебето е ...
сите 9 | | | веќе видена

Совршено летно освежување. Потребни состојки: 2 лажици маслиново масло 2 ленти од рендан лимон 1 лажичка шеќер малку сол малку црн пипер половина мала лубеница ...
сите 13 | | | веќе видена

Ако сте во можност за подготовка на оброците на вашето дете секогаш купувајте органски произведени производи. Реалноста е дека тие се поскапи од „обичните“ но ...
сите 10 | | | веќе видена

Можеби понекогаш помислувате дека не сте добар родител, но одговор на тоа прашање може да добиете дури откако вашите деца ќе станат самостојни личности кои во ...
сите 36 | | | веќе видена

Одлична комбинација на тиквички со њоки. Потребни состојки: 1 пакетче њоки 1 мала тиквичка 1 црвена пиперки 5 лажици маслиново масло 2 лажици доматно пире 4 ...
сите 2 | | | веќе видена

next