Мама 365

Посно но вкусно! Потребни состојки: 4 варени компири 100-150 гр. сварено месо од риба сол главица пржен кромид 2 лажици брашно Начин на приготвување: Од ...
сите 103 | | | веќе видена

Слабокрвноста предизвикана од недостаток на железо ( анемија ) е честа меѓу трудниците. Таа најчесто е последица на фактот што често жените ја започнуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

Многумина нутриционисти се согласни околу фактот дека ништо од лимонот не смее да се фрли, ниту пулпата, ниту семките, а особено не кората. Лимоновата кора ...
сите 4 | | | веќе видена

Јас се родив. Поминаа само неколку дена откако се запознавме. Всушност, ако размислам подобро ние веќе одамна се познаваме. Веќе девет месеци се чувствуваме ...
сите 8 | | | веќе видена

next