Мама 365

Одлично мезе, особено во комбинација со пиво и добар филм. Потребни состојки: 1 пакетче лиснато тесто 1 јајце 1 лажица вода ¼ чаша рендан пармезан 1 лажица ...
сите 7 | | | веќе видена

Во првите месеци од живото децата најчесто практикуваат само дишење преку нос. Ако носот е непрооден дишењето станува неправилно бидејќи се изведува преку ...
сите 5 | | | веќе видена

Покрај важноста од снабдување на организмот со витамини во бременоста, за трудниците е важно да се одржува адекватна количина на витамин Д во организмот. Овој ...
сите 14 | | | веќе видена

Диетата со јајца се вбројува во проверените начини на кои можете за кратко време да се ослободите од вишокот на килограми. Иако постојат повеќе верзии за оваа ...
сите 9 | | | веќе видена

Придобивките од консумацијата на рибиното масло за човековиот организам се преголеми. Особено треба да се нагласи неговото позитивно влијание врз мозочната ...
сите 5 | | | веќе видена

Рецепт за вкусен и брз сос од домати, идеален како прелив за пици и тестенини. Потребни состојки: – една голема конзерва домати – 3 чешниња лук – две лажици ...
сите 53 | | | веќе видена

Нежната бебешка кожа со чувствителниот заштитен хидролипиден слој на неа е многу лесно подложна на иритација. Затоа е потребно внимателно негување со ...
сите 5 | | | веќе видена

Кармините можат да бидат полни со опасни метали-велат научниците. Според најновите американски истражувања, скоро во секој примерок на кармин се пронајдени ...
сите 11 | | | веќе видена

Размазени или несреќни? Какви се децата кои се фрлаат по подот во трговските центри и продавниците презентирајќи ги своите напади на бес, удирајќи со рацете по ...
сите 11 | | | веќе видена

Терапијата со кислород под притисок во хипербаричната комора ја подобрува општата состојба на децата кај кои што е забележано присуство на аутистичниот ...
сите 7 | | | веќе видена

next