Мама 365

Карл Пурет, професор на оделот за детска психијатрија на Универзитетот Јеил советува на кој начин да го вклучите бебето во интересна заедничка интеракција која ...
сите 7 | | | веќе видена

Кога хиперактивните деца не се доволно стимулирани, кога им е досадно, кај нив може да дојде до феноменот познат под името “игнорирање на левата страна“, што ...
сите 4 | | | веќе видена

Посно вкусно уживање, особено доколку постите без масло. Потребни состојки: -200 грама печена леблебија – 150 грама мелени ореви – 100 грама презла – 3 супени ...
сите 62 | | | веќе видена

Без разлика дали ги применувате поради верски побуди или пак еднставно сакате да направите чистење на организмот после зимскиот период кога исхраната е ...
сите 2 | | | веќе видена

next