Мама 365

Ние како родители бевме првите што приметија дека нашето дете е поинакво. На две години не зборуваше баш ништо, се сокриваше под масите и столчињата, дури ...
сите 24 | | | веќе видена

Можно ли е еден родител да биде најхрабриот борец, борец што се бори на повеќе фронтови истовремено и да биде најчувствителниот човек што во вистинска смисла ...
сите 25 | | | веќе видена

Иако вежбањето во текот на бременоста е исклучително корисно, сепак секоја трудница треба да внимава. Претераното вежбање може да доведе до многу непријатна ...
сите 8 | | | веќе видена

Според Американското здужение на пласитчни хирурзи, нема ралика во виснатоста на женските гради кај жените што доеле и оние кои не ги доеле своите деца. Според ...
сите 6 | | | веќе видена

За сите што уживаат во вкусот на полнетите пиперки, овој пат малку поинакво но подеднакво вкусно полнење. Потребни состојки: 8 бабури 125 г путер 2 чешниња лук ...
сите 83 | | | веќе видена

Оние татковци кои земаат активна улога во креирањето на секојдневните активности на своите аутистични деца не само што придонесуваат за доброто во развојот на ...
сите 2 | | | веќе видена

next