Мама 365

Домашни кифлички кои ќе ве изненадат со уникатниот вкус. Потребни состојки: 2 Јајца 200 грама Брашно 100 милилитри Млеко 200 грама варен компир 100 грама ...
сите 72 | | | веќе видена

Хроничното брактериско воспалување на гениталните органи кај жената, доколку навремено не се лекуваат можат да предизвикаат стеснување на јајцеводите и проблем ...
сите 5 | | | веќе видена

Природното кисело млеко може да се рече дека е вистински природен заштитник на организмот од многу болести. Пред се, тоа лесно се преработува во нашиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Доколку празнењето на цревата изостанува и по два до три дена, односно ако вие се чувствувате тешко, потечено, стомакот ви е подуен и имате болки или грчеви ...
сите 14 | | | веќе видена

Според многу психолози, најдобар начин да се спречи разводот на бракот е подобрувањето на комуникацијата помеѓу партнерите. Ова и не е така чудно со оглед на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во устата на вашето бебе се појави првото запче, покрај среќата што сигурно ја чувствувате веќе треба да размислувате за хигиената на забите. Се повеќе детски ...
сите 2 | | | веќе видена

Постојат неколку корисни препораки како да го намалите континуираното чувство на мачнина и нагон за повраќање. Па така, кога ве измачуваат мачнини и повраќање ...
сите 8 | | | веќе видена

next