Мама 365

Многу истражувања докажале дека мозокот на мајките кои дојат доживува неверојатен микс од промени кои доведуваат до вистинска промена во начинот на однесување ...
сите 4 | | | веќе видена

Нормалниот моторички развој на детето, дофаќањето на играчки (3-4 месеци), седењето (6-7месеци) и одењето (10-14 месеци) се засноваат на моторните функции чие ...
сите 4 | | | веќе видена

Свеж и здрав оброк богат со витамини. Потребни состојки: 300 гр. варена боранија 100 гр варена брокула 2 варени моркови 100 гр варен грашок 1 лимон сол Начин ...
сите 95 | | | веќе видена

Витаминот Ц игра важна улога кога е во прашање здравјето на белите дробови, како и одржувањето на силниот имунолошки систем. Како силен антиоксиданс, овој ...
сите 11 | | | веќе видена

Аменореата претставува отсутност на менструалното крварење. Постојат два типа на аменореа-примарна и секундарна. Примарната аменореа се однесува на девојчињата ...
сите 3 | | | веќе видена

Позицијата во која е поставено бебето во мајчиниот стомак во голема мера може да влијае врз тоа со кој интензитет мајката ќе ги чувствува неговите движења. ...
сите 12 | | | веќе видена

next