Мама 365

Ако имате постелнина, блуза, пантолани кои ја изгубиле совршено белата боја која некако станала сивкаста, послужете се со овој природен рецепт за избелување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Лековитата маст од билката чувар куќа е најефикасниот лек против изгореници, загноени рани и рани кои долго време не зараснуваат. Потребни состојки: – една ...
сите 20 | | | веќе видена

За 8. март, мама365 избра интервју со една посебна дама. Во растењето и развивањето во жена, функционирала во неколку професии, од некои никогаш не се откажала ...
сите 16 | | | веќе видена

Митовите поврзани со бременоста се стари колку и самото човештво. Дури и во денешно време многу трудници се соочуваат со нив. Но што од тоа е всушност вистина? ...
сите 11 | | | веќе видена

Подгответе лесен и здрав појадок по традиционален рецепт. Потребни состојки: 3 јајца 1/4 л. масло за јадење 1/2 л. јогурт 250 гр. пченкарно брашно 5-6 лажици ...
сите 50 | | | веќе видена

Кај повеќето жени стриите се неизбежна појава. Според статистичките податоци, забележани се кај 80% од трудниците, најчесто започнувајќи од второто тромесечје. ...
сите 11 | | | веќе видена

Истражувањето спроведено во истражувачкиот центар Нестле во Лозана ги споредило намирниците кои децата одбираат да ги јадат кога учествуваат во подготвувањето ...
сите 5 | | | веќе видена

next